COLLIDE - GAIL McHUGH

Zdjęcie czarno_biała em
Dziś coś dla tych, którzy jeszcze nie czytali...


Emily to młoda przeciętna kobieta, która po śmierci matki postanawia przeprowadzić się do Nowego Jorku, aby ułożyć sobie życie z chłopakiem Dillonem. Kobieca intuicja jednak podpowiada jej, że wspólne zamieszanie z chłopakiem może okazać się dla niej, wyzwaniem dla tego postanawia zamieszkać z przyjaciółką Olivią. Nasza bohaterka zatrudnia się jako kelnerka i prowadzi zwykłe życie kobiety mieszkającej w wielkiej aglomeracji. Przez zrządzenie losu na jej drodze staje Gavin Black chłopak, który zmieni jej życie w ciągłą walkę z uczuciami. 

Na początku czytania nie ukrywam, przeraziła mnie sama narracja, jaką napisana jest powieść, ale postanowiłam dać jej szanse i nie żałuję, ponieważ z każdą przeczytaną stroną zaczęłam wciągać się z życie bohaterów. Tak bardzo byłam ciekawa, jak autorka uwikła uczucia naszej trójki. Okazuje się, że Dillon to emocjonalny pasożyt, który tworzy aurę dobrego, uczciwego i porządnego chłopaka, który swoim zachowaniem doprowadza do podporządkowania sobie Emily. Z drugiej strony Emily dziewczyna, która uważa swojego mężczyznę za dar z nieba, jest naiwna, że bardziej być już nie może. I Gavin ta postać według mnie skradła całą powieść.
Dlaczego? Dlatego, że pomimo całego bogactwa i wyglądu ma dobre serce, i to jest najważniejsze zabiega i kocha całym sobą, chce od życia czegoś więcej, niż pieniędzy chce kochać i być kochanym. Całą powieść czyta się lekko szybko i przyjemnie. Proste dialogi, sceny erotyczne to zostawiam bez oceny ( każdy niech oceni według siebie), autorka, także w rewelacyjny sposób przedstawia innych bohaterów. Fabuła niby banalna. ale wciągająca młodzi, bogaci i piękni wystawienie na próbę przez miłość z przyjaźnią w tle...

Co mnie skłoniło, aby przeczytać ten kalejdoskop doznań, które przedstawia nam autorka w powieści Collide sama nie wiem opinie, moja skłonność do romansideł ... Obojętnie jaki był to czynnik, ponieważ książka przeczytana jakiś czas temu ciągle siedzi mi z tyłu głowy. To nie jedna  z wielu powieści o zabarwieniu romantycznym to szalony ciąg zdarzeń, o którym długo będziesz rozpamiętywać... tak to Collide powieść o toksycznym związku i przyjaźni, która zostaje wystawiona na próbę w imię miłości. 1 komentarz:

Dziękuję, że tu zaglądacie i zostawiacie komentarze :)

Copyright © 2014 Książkowa czarno_biała em , Blogger