Ephraim Kishon - W tył zwrot, Pani Lot" W tył zwrot, Pani Lot" to jedna z wielu książek autora, która jest napisana w sposób szczery z nutką lekkości czytelniczej z odpowiednią dawką humoru. 

Ephraim Kishon urodzony w 1924 pisarz, felietonista oraz reżyser. Krytycy nazywali go "Czempionem olimpijskim w krótkich dystansach literatury". Autor zmarł w 2005 r. 


Zbiór 38 bardzo krótkich opowiadań zapisanych na 183 stronach okazał się niezapomnianą czytelniczą zabawą z możliwością poznania różnych sytuacji, gdzie żartobliwość autora i jego komiczność wprawiły mnie  w bardzo miłe zaskoczenie, ponieważ nie brałam pod uwagę tego, iż ta książka ma tyle komizmu i parodii jednym słowem jest to prawdziwa groteska.
Co można powiedzieć o tych opowiadaniach? To może zacznę od tego, iż kupiłam tę książkę za 1 zł i mogłabym dać nawet 30 zł aby posiadać  ten egzemplarz w domu. Książka z racji swojego wieku trąci ewidentnym kurzem, ale można to zdzierżyć. Fenomenalny zbiór, w którym autor opisał sytuację z życia mieszkańców Izraela. To nie jest tak, że książka ta to czysty antysemityzm, który ma obrazić określoną narodowość, autor wspomina też o zasługach wymienionego narodu, ale stwierdzam fakt, iż bardzo uszczuplił miejsca na owe opisy. Prosty przekaz, który ma w sobie ten "myk" w postaci odbioru przekazanej treści, a mianowicie  z połową opisanych zdarzeń każdy z nas może spotkać się nawet dziś i dlatego mogę określić to dzieło  "wielopokoleniowym łącznikiem zdarzeń i sytuacji". Przedstawione postacie oraz sytuacje czytałam "szczerząc się do książki ", co równoważy się z tym, że książka ta to odpowiednia dawka humoru, która przyda się czytelnikowi po ciężkim dniu. 

Z opowiadania na opowiadanie autor rozkręca swoje pokłady humoru, które w idealny sposób przelał na papier. Celowo nie podejmę się próby opisania treści chociaż jednego opowiadania, ponieważ każde opowiadanie jest idealną grą słów autora. Nadmienię tylko, iż "Prezent dla ojca i syna " oraz " Kto ma telefon, ten płaci" są to opowiadania, które maja odzwierciedlenie w co drugim domu. Jest to jedna z książek do której powrócę aby jeszcze raz dać ponieść się autorowi.

"W tył zwrot, Pani Lot" to pełna humoru książka, którą polecam Wam z czystym sumieniem. To książka, przy której spędzicie czas na kręceniu głową z uśmiechem na twarzy. Chyba, że nie macie poczucia humoru to sami wiecie ... 
14 komentarzy:

 1. Chetnie przeczytałabym taką pełną humoru ksiązke;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo fajna i godna polecenia książka :) Jak dla mnie oczywiście.

   Usuń
 2. Lubię takie humorystyczne opowieści więc powinnam się w niej odnaleźć. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo cenię sobie krótkie formy ze względu na ich różnorodność. Będę miała ten zbiór na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo fajny zbiór wart przeczytania :)

   Usuń
 4. Wydaje się być w moim guście ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli lubisz groteskę to możesz polecam :)

   Usuń
 5. Nie mój typ niestety, raczej nigdy się nie skuszę. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście jak nie lubisz czytać takich opowiadań to nic na siłę :)

   Usuń
 6. Niezbyt lubię czytać opowiadania. Wolę dłuższą formę, aczkolwiek nie skreślam powyższej antologii całkowicie. Jeśli kiedyś przypadkiem trafi w moje ręce to dam jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również lubię dłuższą formę :) ale opowiadania też są warte przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Od czasu do czasu lubię sięgnąć po nieco krótszą formę,tym bardziej,jeśli w grę wchodzi dobry humor :P Zatem jeśli tylko gdzieś uda mi się trafić na tę pozycję,to na pewno po nią sięgnę :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądacie i zostawiacie komentarze :)

Copyright © 2014 Książkowa czarno_biała em , Blogger