Premiery - MAJ 2016

                                                    Majowe premiery 2016Autor: Marcin Grygolik

Data premier 2016-05-04

O czym: Powieść grozy, która wzbogacona została elementami fantastyki i kryminału. W podwarszawskiej miejscowości grasuje zabójca z zdeformowana twarzą. Na dokładkę mieszkańcy miejscowości nie mogą opuścić miasta. Kim jest morderca? Oraz dlaczego, każda próba opuszczenia miasta kończy się fiaskiem?        
 Autor: Jaume Cabré

Data premiery: 2016-05-18

O czym: Służbowa kolacja z koleżanką z redakcji „Czasopisma”, Júlią, miała być dla błyskotliwego dziennikarza z redakcji muzycznej szansą na oderwanie się od czarnych myśli po pogrzebie przyjaciela, a tymczasem wszystko – potrawy, obsługa, towarzystwo, a przede wszystkim niefortunnie wybrany lokal, sprzysięgły się, by ten nostalgiczny wieczór stał się dla bohatera prawdziwym koszmarem. Miquel Gensana to wielki nieudacznik. Z żadną kobietą mu nie wyszło (ostatnia była skrzypaczką), dzieci nie spłodził – na nim kończy się ród – chciał być artystą, ale nie starczyło talentu. Nie zapobiegł bankructwu firmy i stracił dom rodzinny, w którym teraz jest modna restauracja. Do tej właśnie restauracji zaprosiła go koleżanka na wieczór wspomnieniowy. Jak święty Piotr trzykrotnie się zaparł, że to był kiedyś jego dom, ale wspomnienia nasuwały się same. 
Autor: Michael Crummey

Data premiery: 2016-05-19

O czym: Michael Crummey, autor głośnych powieści "Dostatek", "Pobojowisko" i "Sweetland", w "Rzece złodziei" przenosi czytelników na północno-wschodnią Nową Fundlandię, ukazując ją w czasach, gdy walczyła tam o przetrwanie garstka rybaków i traperów rozproszona na brzegach ogromnej zatoki Exploits, na których spotkać jeszcze można było Beothuków – rdzennych mieszkańców wyspy. 

                Autor: Kevin Hearne

Data premiery: 2016-05-14

 O czym: Jak człowiek żyje sobie już dobre dwa tysiące lat, to nie ma mocnych – musiał się po drodze narazić kilku wampirom. A może kilku ich legionom. Nawet były przyjaciel i prawnik Atticusa okazał się przecież krwiopijcą niegodnym zaufania. Tylko, że teraz te zębate męczydusze – zjednoczone pod wodzą opętanego żądzą krwi i władzy Theophilusa – urosły do upiornego problemu wymagającego natychmiastowego rozwiązania. Czas stawić im czoło. Atticus nie pogardziłby w tej rozgrywce jakimś wsparciem, lecz jego przyjaciele sami mają sporo na głowie. Jego trochę prostacki archdruid Owen Kennedy ma problem z trollami, Granuaile tymczasem chce się za wszelką cenę uwolnić spod wróżebnego nadzoru Lokiego i pozbyć jego znaku – żeby jednak tego dopiąć, musi wpaść do Warszawy, zaufać Siostrom Trzech Zórz i stanąć oko w oko z kilkoma słowiańskimi koszmarami. Autor: Henning Mankell

Data premiery: 2016-05-03


Seria powieści kryminalnych Henninga Mankella z komisarzem Kurtem Wallanderem jako głównym bohaterem. W serii znajdują się wszystkie książki z przygodami Wallandera plus cykl pierwszych opowiadań z jego udziałem. Klasyka kryminału szwedzkiego, wielokrotnie nagradzana oraz wielokrotnie zekranizowana w serialach. Autor: Tess Gerritsen

Data premiery: 2016-05-18

Autorka bestsellerowej serii “Rizzoli & Isles” tym razem napisała thriller osnuty wokół utworu muzycznego skomponowanego w Wenecji u progu drugiej wojny światowej. 

Julia Ansdell, skrzypaczka, matka trzyletniej Lilly, podczas pobytu w Wenecji wchodzi w posiadanie partytury z zapisem nutowym utworu „Incendio” skomponowanego przez nieznanego muzyka Lorenzo Todesco. Gdy Julia próbuje zagrać utwór, jej córka wpada w szał, zabija kota i próbuje skrzywdzić matkę. Jaki jest związek pomiędzy dziwnym zachowaniem dziewczynki a nieznanym utworem muzycznym? Tropy wiodą do Wenecji lat 40. XX wieku i związku dwojga młodych muzyków, który nie miał szans na powodzenie we Włoszech Benito Mussoliniego. 


źródło danych: datypremiery.pl


Życzę zaczytanego miesiąca!  Osobiście najbardziej czekam na "Igrając z ogniem" 

10 komentarzy:

 1. Planuję przeczytać powieść Tess Gerritsen, ale chciałabym poznać także twórczość Mankella. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mamy w planach przeczytać tą samą książkę - oczywiście Tess

   Usuń
 2. Książkę Tess Gerritsen bym z chęcią przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Igrając z ogniem, to najbardziej wyczekana premiera. Życzę udanej lektury!

   Usuń
 3. "Chwile ostateczne" brzmią ciekawie :D I oczywiście Tess <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie zagłębiłabym się z kryminale :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądacie i zostawiacie komentarze :)

Copyright © 2014 Książkowa czarno_biała em , Blogger