Co w literkach piszczy - czyli tygodniowy przegląd wydarzeńCzas leci nieubłaganie. Moi drodzy jeszcze dwa tygodnie i czerwiec! W zeszłym tygodniu wydarzenie goniło wydarzenie. Jak prezentuje się kalendarz wydarzeń na nadchodzący tydzień? Słabo! Premiery to jedyna atrakcja na nadchodzący tydzień. Brak większych wydarzeń. Wszyscy skupili się na Warszawskich Targach!  Chyba opuściła mnie wena twórcza :( Dobrze koniec z użalaniem się nad sobą :)
Premiery 

Premiera: 2016-05-25

Uwolniona po wiekach, potężna siła zagraża globalnemu bezpieczeństwu. Klucz do rozwiązania zagadki kryje się w nieznanym liście Benjamina Franklina. Ale to tylko jeden z sekretów Białego Domu. . . Jaskinia w Górach Skalistych. Setki zmumifikowanych zwłok. Prawo do nich rości sobie indiańska społeczność. Ale jest tam coś jeszcze – tabliczki zapisane nieznanymi znakami oraz zagadkowy totem, pokryta złotem czaszka tygrysa szablozębnego. Kiedy w miejscu odkrycia dochodzi do zamieszek między naukowcami a przedstawicielami rdzennych Amerykanów, następuje potężna eksplozja. Wybuch w Utah uwalnia uśpioną w jaskini tajemniczą siłę, która może doprowadzić do rozpadu materii, a także obudzić drzemiące w różnych miejscach ziemi wulkany. 


Premiera: 2016-05-25

Najnowsza powieść Danielle Steel. Absolutna klasyka powieści obyczajowej. 


Młoda prawniczka Jane ma wrażenie, że znalazła się na życiowym zakręcie: jej związek przechodzi kryzys, a praca nie dostarcza zbyt wielu wrażeń. Aż do dnia, gdy musi zająć się niezwykłą sprawą: nadzoruje licytację pamiątek pozostawionych przez pewną arystokratkę. Premiera: 2016-05-27

Historia dziecka, które okaleczono, zanim się urodziło, a które pragnęło kochać i być kochanym... Mamusiu, czy jestem brzydka? – zapytała ośmioletnia Flip natychmiast, gdy trafiła do domu tymczasowego Casey Watson, która niesie pomoc każdemu dziecku, nawet takiemu, któremu nikt już nie chce dać szansy... Flip pytała tak każdą kobietę, którą spotkała, nazywając ją natychmiast mamusią. Bo chciała mieć matkę. Jej własna była alkoholiczką i przez nią dziecko cierpiało na alkoholowy syndrom płodowy – FAS, który uszkodził jej organizm, zanim się urodziła. Miała również ADHD i była straszliwie zaniedbana. Wiedziała, że jej zdeformowana twarz jest brzydka... Jednak cierpliwość rodziny Casey Watson i ich uczucie, którego dziewczynka tak pragnęła, sprawiły, że Flip zaczęła robić postępy. Ale wtedy pojawiła się jej prawdziwa matka, kobieta na dnie alkoholowego upadku...


Premiera: 2016-05-25

Poznaj historię pewnej miłości! Mia to romantyczna dwudziestoparolatka, przed którą świat stoi otworem. Niestety, los szykuje dla niej okrutną niespodziankę: okazuje się, że jest chora. Przyjeżdżając na piękną wyspę Zakhyntos nie spodziewa się, że na swojej drodze spotka Williama, światowej sławy pisarza. Jak potoczą się ich losy?

źródło -opis +okładka datapremiery.plW dniach 23-27 maja odbędzie się kiermasz w Toruniu. Biblioteka przy ulicy Fałata 35 wystawi aż 1500 książek na sprzedaż. 


W dniu 23.05. godzina 13:30 Biblioteka w Górznie (powiat Garwolin) odbędzie się spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską.


Jak sami widzicie nadchodzący tydzień nie powala. Pociesze Was faktem, iż od czerwca rusza festiwal za festiwalem! O tym w przyszłym tygodniu. 6 komentarzy:

 1. Życzę powrotu weny;)
  Kochaj mnie mamo z chęcią bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opuściła mnie... Wiesz rownież jestem ciekawa tej książki :)

   Usuń
 2. Z powyższych pozycji żadna mnie nie zainteresowała, ale gdybym musiała coś wybrać, to byłaby to "Kolonia diabła".
  Pozdrawiam,
  http://tamczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że w czerwcu będzie lepiej. Czekam na następny miesiąc, bo w tym nie ma już z czego wybierać :)

   Usuń
 3. Zaintrygowała mnie książka "Kochaj mnie, mamo" :)
  Mieszkam w Toruniu i nie wiem jakim cudem jeszcze nie wiem o tym kiermaszu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widzisz! masz możliwość taniego zakupu:)

   Usuń

Dziękuję, że tu zaglądacie i zostawiacie komentarze :)

Copyright © 2014 Książkowa czarno_biała em , Blogger