LBA # 2

Za nominację dziękuję Wiktorii z bloga WiktoriaCzytaRazemzWami :) W takim razie odpowiadam!
Przepraszam, że tak późno!Masz w rodzinie osoby czytające?

Moja rodzina! Hmm wszyscy  zasiadają z pierwszych ławach osób ANTY-książka. Wstyd. Jestem jedyną osobą, która czyta takie ilości w mojej rodzinie. I jestem z tego dumna! 

Wolałabyś czytać tylko swój gatunek do końca życia czy wszystkie inne gatunki?

Czytam wszystko oprócz fantastyki. Czytam, to co sprawia mi przyjemność. Kryminały zagryzam romansem, a popijam dobrą powieścią obyczajową. Wolę pozostać na znanym mi lądzie niż podróżować w różne gatunki, które nie sprawią mi przyjemności czytania.

Czy jest książka, dzięki której zmieniłaś patrzenie na świat?

Każda przeczytana książka zmienia mój światopogląd. Ciężko mi teraz wymienić akurat tę jedyną książkę. Strona za stroną chłonę to, co jest napisane. Odkładając książkę w głowie, mam galopujące myśli. Jak to? Dlaczego tak?.... Każda książka jest wyjątkowa i zmienia moje spojrzenie na toczenie.

5 stron dziennie czy 5 książek tygodniowo?

5 stron dziennie. Nie jestem typem "sprintera". Czytam dla siebie nie dla mas. Słowo pisane ma dla każdego inne znaczenie. Dla mnie to coś więcej niż wystawienie posta na blogu i oczekiwanie na komentarze. Czytam, bo wierzę, że to, co czarno_białe przerodzi się w kolor...

Książki papierowe czy e-booki?

Papier! 

Trylogia czy powieści jednotomowe?

Wszystko jest zależne od całokształtu fabuły. Lubię czytać trylogię,  o ile następne części dorównują pierwszej. Jeżeli ma to być lanie wody, to wolę pozostać przy jednotomowej powieści.

Jakie 3 książki dałabyś mi, kiedy miałabym jechać na bezludną wyspę?

Wolałabym dać Ci plecak z maczetą, latarką i wyżywieniem. Ale jeżeli chcesz książki. Pierwsza książka kucharska: 100 przepisów na dania z owoców morza. Druga - Poetyka podrzynacza gardeł, abyś w samotności nie została niewolnikiem własnego umysłu. Trzecia Graz z fortuną Danielle Steel, abyś zawsze szła przez swoją wyspę z podniesiona głową i walczyła o każdą minutę w swoim życiu.


Jest jakaś książka, która nie zrobiła na Tobie żadnego wrażenia?

Nie ma książki, która by nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia. Czytam książki różnego kalibru, ale z każdej staram się wydusić, jak najwięcej. Raz jest wrażenie niesmaku. Raz jest wrażenie zachwytu.

Co teraz czytasz?

Aktualnie nie czytam nic. Zbieram materiały świadczące o  kształtowaniu się literatury w latach 60. XX wieku.

Jest jakaś książka, którą powinien przeczytać każdy?

Jesteśmy różni. Najbardziej lubię różnorodność w czytelnikach. Jedną książkę przeczyta pięć różnych osób i będzie pięć różnych opinii. Wychodzę z założenia: Niech każdy czyta, to co lubi. 

Życzę miłego weekendu!12 komentarzy:

 1. Niech każdy czyta to,co lubi. Pełna zgoda;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się w ostatnim zdaniem, wszyscy powinni czytać to na co mają ochotę. No i zgadzam się w zupełności, nie ma jak papierowa książka! Jednak co do czytania, to czytam duuuużo książek i zdarzało się nie raz, że 5 wpadło w jednym tygodniu, ale ja jestem bezrobotna i mam wolne wieczory i poranki to przez to czytam dużo :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5 książek w tygodniu? czytam jak mam czas. Praca, dom wiesz, jak jest... :)

   Usuń
 3. W mojej rodzinie również są sami nie tykający książek. Jedynie oprócz jednej osoby...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też wolę książki papierowe, zdecydowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gramy w tej samej drużynie. Papierowa drużyna :) Jesteśmy mało ekologiczne!

   Usuń
  2. A ja wyjątkowo wolę ebooki :)

   Usuń
  3. Naprawdę. Mnie czytanie na ekranie strasznie męczy:)

   Usuń
 5. U mnie w rodzinie kiedyś czytał tata z babcią, jednak teraz tylko babcia przeczyta coś od czasu do czasu.
  Ja też nie czytam fantastyki! Próbowałam to zmienić, jednak na nic moje starania, po prostu jest to gatunek, którego nie trawię :D
  I również nie umiem czytać dużo książek, bo nie mam na to po prostu czasu. Nawet na naukę nie mam czasu czy dłuższy sen, a co dopiero na czytanie dla przyjemności...

  Masz świetne odpowiedzi! :)


  www.zksiazkadolozka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam problem z fantastyką! Próbowałam nic z tego:) Ogranicza mnie czas. Zapewne czytałaby więcej, ale jest jak jest:)

   Usuń

Dziękuję, że tu zaglądacie i zostawiacie komentarze :)

Copyright © 2014 Książkowa czarno_biała em , Blogger