Co w literkach piszczy-czyli tygodniowy przegląd wydarzeń. Fetiwale-spektakle-koncerty
Tradycyjnie zapraszam na tygodniowy przegląd wydarzeń. Festiwale-spektakle-koncerty. Tradycyjnie Gdynia zaprasza na Scenę Letnią, a w Łebie odbędzie się spektakl dla dzieci i dorosłych. Żałuję, że mieszkam tak daleko! Zaczynamy kulturalny przegląd wydarzeń. 


W dniach od 5 do 7 sierpnia odbędzie się OFF Festival. Katowice zapraszają. OFF Festival kojarzy się tylko z muzyką. Oprócz muzyki, także czeka na odwiedzających Kawiarnia Literacka. W linku znajdziecie cały program Kawiarni Literackiej. Link TUTAJ


Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie zaprasza w dniach 6 do 7 sierpnia 2016 na Weekend z literaturą III. Spotkania z pisarzami, panele dyskusyjne oraz warsztaty. Wszystko to czeka na odwiedzających. Więcej informacji znajdziecie TUTAJGdynia zaprasza ponownie! W dniach od 9 do 21 sierpnia 2016 odbędzie się Scena Letnia w Gdyni. 

Od 9 do 14 sierpnia organizatorzy  zapraszają na dwa spektakle. W linku możecie przeczytać więcej. Link TUTJ.
W dniach od 4 do 7 sierpnia w Przedborzu odbędzie się XXV Jubileuszowy Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej. 

Łeba zaprasza dzieci i dorosłych! Dnia 12 sierpnia 2016 o godz. 19.00 w Łebie odbędzie się spektakl Smok Wawelski. Opis organizatora zapewnia świetną zabawę. Opis wydarzenia: "Bardzo wesoły spektakl, pozwalający zapoznać się z historią i charakterem ważniejszych miast, leżących nad najdłuższą rzeką w Polsce. Spektakl oparty na polskich legendach. Nie bójmy się – nasz Smok to sympatyczna i dystyngowana postać; czasem tylko zdarzy mu się kichnąć dymem.  Czeka go pełna  przygód podróż z Krakowa do Gdańska.  Na swej drodze spotka rycerza- Zawiszę Czarnego, warszawską Syrenkę, ducha ze starego zamku. " Więcej informacji TUTAJ
Spotkanie autorskie z Danutą Noszczyńską odbędzie się 11 sierpnia 2016 w Jaworzenie więcej informacji TUTAJ

Premiery na nadchodzący tydzień 

Data premiery: 2016-08-09

Droga przez piekło Buchenwaldu. Finałem tułaczki Louisa Grosa po francuskich i niemieckich więźniach okazał się pobyt w obozie     koncentracyjnym Buchenwald. Przetrwał go, jednak powrót do domu w 1945 roku miał smak słodko-gorzki.Data premiery: 2016-08-09

Każdy mężczyzna to wulkan, ale to kobieta decyduje, kiedy wybuchnie. 

Klara miała wszystko, a przynajmniej tak jej się wydawało – do chwili kiedy cały jej dotychczasowy świat się zawalił. Wraz z utratą stabilizacji, dziewczyna zdecydowała się jednak zbudować wszystko od nowa. Mimo niepowodzeń w uczuciach i finansach, przy wsparciu przyjaciół, postanowiła stanąć na własnych nogach i wziąć swoje życie we własne ręce. Tylko co począć w sytuacji, kiedy niespodziewanie życie staje się czystą kartą do zapisania? 


Data premiery: 2016-08-12

Poznajcie Harry'ego Dresdena, pierwszego (i jedynego) chicagowskiego maga-detektywa. Okazuje się, że w naszym „zwykłym” świecie wprost roi się od niezwykłych, magicznych istot, które najczęściej mają z ludźmi na pieńku. I tu na scenę wkracza Harry. Zaniepokojona serią domniemanych samobójstw policja wzywa na pomoc Harry'ego, który na miejscu zbrodni natychmiast trafia w dziesiątkę i odkrywa magiczną skazę, której nie można z niczym pomylić.Wam życzę udanego weekendu! A ja zmykam zjeść pyszne ciasto, które sama upiekłam :) 


9 komentarzy:

 1. Ech, i jak zwykle wszystkie festiwale książkowe omijają moje województwo :c Chyba będę musiała się przeprowadzić gdzieś indziej. O magu - detektywie jeszcze nie czytałam, więc książkę już dopisuję do listy ;)
  Pozdrawiam cieplutko i życzę zaczytanego weekendu!
  Buziaki, Lunatyczka

  OdpowiedzUsuń
 2. Nowości w tym miesiącu są naprawdę imponujące. Fajne i ciekawe zestawienie.

  OdpowiedzUsuń
 3. A wydaje się, że w Polsce się mało dzieje, a tu tyle różnych wydarzeń. ;)
  A z zapowiedzi mój wzrok przyciągnęło "Szczęście w nieszczęściu" - ze względu na okładkę oraz pierwsze zdanie opisu - intrygujące.
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń
 4. Smacznego ciasta;)
  Wszędzie mam daleko, smuteczek ;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie czytam "Szczęście w nieszczęściu". :) Sierpień zaskakuje wspaniałymi propozycjami czytelniczymi. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O, nowy Butcher wychodzi? :) Nie wiedziałam nawet :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko co fajne i książkowe jest tak daleko ode mnie! Coś czuję, że będę musiała przejąć władzę w najbliższym mieście :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Ahh... w tym tygodniu nie dzieję się nic dla mnie :<
  Pozdrawiam i zapraszam
  Zaczytana

  OdpowiedzUsuń
 9. Tyle ciekawych wydarzeń - na co tu się zdecydować? :) Świetne zdjęcie tytułowe. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądacie i zostawiacie komentarze :)

Copyright © 2014 Książkowa czarno_biała em , Blogger