Co w literkach piszczy-czyli tygodniowy przegląd wydarzeń


Zapraszam na tygodniowy przegląd wydarzeń.  Festiwale, spotkania autorskie oraz premiery, które spowodują spustoszenie w portfelu... Nadchodzący tydzień zapowiada się bardzo interesująco! W dniach od 19 do 25 września 2016 odbędzie się Festiwal Dekonstrukcji Słowa "Czytaj!" 2016. Festiwal odbędzie się w Częstochowie. Słowo pisane można promować na wiele sposobów! Zabawa słowem. Słowo w ruchu? Jesteście zainteresowani? Jeżeli tak zapraszam do zapoznania się z programem. Program TUTAJ

W dniach od 23 do 26 września 2016 w Gorlicach odbędzie się Festiwal im. Zygmunta Haupta. Głównym celem wydarzenia jest przywrócenie pamięci o pisarzu, który został zapomniany... Spotkania autorskie i wiele więcej czeka na odwiedzających. W linku możecie zapoznać się z programem Festiwalu. Program TUTAJLubicie kryminały? Tak! Ten Festiwal będzie strzałem w dziesiątkę dla wszystkich miłośników kryminalnych zagadek. W dniach 23 do 25 września 2016 w Poznaniu odbędzie się Poznański Festiwal Kryminału Granda. Cały program możecie znaleźć TUTAJ
Spotkania autorskie

Już dziś!
Spotkanie z Katarzyną Bondą. Odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 6 w Rzeszowie. Rozpoczęcie spotkania o godz:17.00. Wstęp wolny 
Spotkanie z Dorotą Suwalską odbędzie się w dniu 21 września 2016 o godzinie 11.00 w Bibliotece Multimedialnej dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie. 


Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim odbędzie 21 września 2016 we Wrocławiu w Hali Stulecia. Spotkanie rozpocznie się o godz: 18.00. Uwaga! Wstęp na spotkanie tylko z zaproszeniami. Więcej informacji TUTAJPremiery tygodnia 

Data premiery: 2016-09-20

Najczęściej nagradzana powieść Muñoza Moliny. 
"Nasza przyjaźń była doraźna, nocna, oparta raczej na zbliżonych upodobaniach alkoholowych – piwo, białe wino, angielski dżin, burbon – niż na bezwstydzie jakichkolwiek wynurzeń, w jakie nigdy, no, może prawie nigdy nie zdarzało nam się popaść. Jako pijacy ze znacznym stażem obaj nie wierzyliśmy zbytnio w przesadną euforię i przyjaźń niesione przez alkohol i noc. Tylko raz, nad ranem, pod wpływem czterech nieroztropnych wytrawnych martini Biralbo opowiedział mi o swojej miłości do dziewczyny prawie mi nieznanej – Lukrecji – i o ich wspólnej podróży, z której właśnie powrócił. Obaj wypiliśmy zbyt dużo tamtej nocy. Następnego dnia, kiedy wstałem, okazało się, że wprawdzie nie mam kaca, ale ciągle jestem pijany, i że zapomniałem wszystko, co mi opowiedział. Pamiętałem jedynie nazwę miasta, w którym ta – tak gwałtownie rozpoczęta i zakończona - podróż miała dobiec kresu: Lizbona". 
Źródło:okladka i opis: datapremiery.pl


Data premiery: 2016-09-20

Podczas koncertu w klubie muzycznym Solitude Creek w Monterey dochodzi do tragedii. Widzowie – zaalarmowani o wybuchu pożaru – wpadają w panikę i próbując uciec, tratują się nawzajem. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych. 
Kathryn Dance, agentka biura śledczego Kalifornii, przeprowadza kontrolę dokumentów ubezpieczeniowych w Solitude Creek i dowiaduje się, że nie było tam żadnego pożaru – ktoś chciał wzbudzić w ludziach strach, nad którym nie sposób zapanować. Komuś zależało, by oszalały z przerażenia tłum, w którym każdy walczy o życie, sam dla siebie stanowił zagrożenie. 
Źródło:okladka i opis: datapremiery.pl


Data premiery: 2016-09-21

Miłość nigdy nie zapomina... 
Anna Foster ma trzydzieści sześć lat i jest we wczesnym stadium choroby Alzheimera. Wie, że rodzina posyła ją do domu opieki Rosalind House dla jej własnego dobra. Spotyka tam Luke'a, jedynego rezydenta w wieku zbliżonym do niej. Anna nie spodziewa się, że kiedy ona będzie się buntować przeciw temu, jak teraz wygląda jej życie, ono połączy ją z Lukiem więzami miłości. I chociaż choroba zabiera jej coraz więcej wspomnień, Anna walczy, próbując zachować jak najwięcej – w tym nowe, piękne uczucie. Eve Bennett z dnia na dzień zostaje samotną matką i zmuszona jest zrobić użytek ze swojego kulinarnego wykształcenia. Gdy w Rosalind House poznaje Annę i Luke'a, jest głęboko poruszona łączącym tych dwoje uczuciem. Tragiczny wypadek sprawia, że rodziny zakochanych postanawiają ich rozdzielić, natomiast Eve zaczyna się zastanawiać, jak wiele jest skłonna zaryzykować, aby temu zapobiec. 
Źródło:okladka i opis: datapremiery.pl


Data premiery: 2016-09-22

Życie w obozie koncentracyjnym, do którego autorka trafiła, mając kilkanaście lat, stanowi jedynie tło opowieści o powrocie do wolności i życia. To długa rozmowa z ojcem, który tam zginął, list pisany po wielu latach do jedynego człowieka, który potrafiłby zrozumieć. Wzbudzająca wiele kontrowersji francuska dziennikarka w nietypowy sposób dołącza do grona piszących o obozach koncentracyjnych. To nie jest relacja z miejsca, w którym trzeba było staczać walkę o każdą chwilę życia, ale opowieść o niemożliwym powrocie do świata, który stał się obcy i nieprzychylny, o tęsknocie za tymi, którym niczego nie trzeba by tłumaczyć. O życiu na zawsze naznaczonym tragedią.. 
Źródło:okladka i opis: datapremiery.pl


Koniec! Życzę udanego dnia, a ja muszę przyznać, że najbardziej zainteresowały mnie premiery książek: "Panika" oraz "To, co nam zostaje". 

23 komentarze:

 1. Ciekawe propozycje wydarzeń, jednak nie znalazłam nic dla siebie. Granda nie interesuje mnie ze względu na tematykę, jednak polecam wykład "Seks, zazdrość i zdrada" Michała Pozdała. Facet jest niezwykle charyzmatycznym psychologiem, warto więc go posłuchać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie zainteresował Festiwal w Poznaniu. Dzięki za informacje, chętnie posłucham tego wykładu:)

   Usuń
 2. Będę mieć na uwadze "Panikę" - brzmi interesująco.
  Moja mama uwielbia Krajewskiego, ale marne szanse na zdobycie takiego zaproszenia, no i to środek tygodnia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również mam na uwadze "Panikę" spróbuj może wygracie zaproszenie :)

   Usuń
 3. O, "Panikę" przeczytać muszę, bo bardzo tego autora lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Deaver - to jest pisarz, którego normalnie uwielbiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To teraz musisz przeczytać i tę książkę:)

   Usuń
 5. Zainteresowało mnie to wydarzenie w Częstochowie i może uda mi się na nie wybrać ;)
  Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będziesz się dobrze bawić:)

   Usuń
 6. "To co nam zostaje" chętnie bym po tą sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "I nie wróciłeś" to moje klimaty, już mam ją na czytaniku, będę się zaczytywać w nią i przeżywać te trudne czasy

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja na pewno będę na spotkaniu z Bondą w Łodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety, tym razem nie znalazłam niczego dla siebie. Wszystkie wydarzenia z daleka od mojego miasta, a na razie na podróże nie mam czasu. ;/

  OdpowiedzUsuń
 10. I nie wróciłeś... już za mną, mocno wzruszające i skłaniające do zadumy.
  Czekam na Zimę w Lizbonie, i to bardzo, wiele się po tej książce spodziewam. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałabym się spotkać z Panią Kasią, ale niestety za daleko mi :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Znowu fajne wydarzenia są daleko ode mnie, ale za to kilka październikowych zapowiedzi niezmiernie mnie kuszą ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. za daleko mam :) Ale fajny pomysl na wpis, komus sie te info mogą przydac!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądacie i zostawiacie komentarze :)

Copyright © 2014 Książkowa czarno_biała em , Blogger