Pierwsze blogowe urodziny! Radość. Radość.


Rok. Minął już rok od momentu, gdy moje szalone myśli potrzebowały ucieczki. Potrzebowały ucieczki od przytłaczającej rzeczywistości. Potrzebowały ucieczki od tęsknoty za jedynym człowiekiem, który słowem koił moje życiowe dylematy... Uciekłam w słowo pisane...


Początek. Był ciężki. Cieszył mnie fakt, że dzienny wskaźnik odwiedzin wchodził na wyższy poziom. Nie zwracając uwagi na estetyczny wygląd bloga oraz jakość publikowanych recenzji, żyłam w fikcyjnym świcie. Trwało to do momentu, gdy na mojej drodze stanęła, ona...

Dała wskazówki. Bez mrugnięcia okiem, wytykała najmniejsze błędny. Zaprojektowała logo, które dumnie wita Was, gdy mnie odwiedzacie. Trwała, pokazywała i poprawiała. Udzieliła wskazówek, które otworzyły nowe drzwi. Drzwi, które nazwała "wyjdź poza własny schemat". Wychodzę! Dzisiaj mogę ci tylko podziękować. Dziękuję! 

Nauka. Syndrom "owczego pędu" okazał się szybkim, cichym mordercą, który zagonił mnie w niesłyszalny, samotny szloch... Przez rok nauczyłam się, że blogowanie to poszukiwanie własnego aktywnego-ja. Takiego-ja, które idzie swoją ścieżką. Wyznaczyłam nowe horyzonty, które mają zespolić całą moją pracę w jeden sprawnie działający organizm. 

Ostatecznie. Ostatecznie skupiam się na współpracy z wybranymi Wydawnictwami. Początkowy tok myślenie "im więcej tym lepiej" był snem, z którego obudziłam się z rwącym oddechem. Dzisiaj oddycham miarowo. Dzisiaj stawiam na minimalizm. Dzisiaj stawiam na zaufanie... Dzisiaj stawiam na jakość. Przestałam stawiać na ilość...

Są ludzie, którzy dają radość. Rok blogowania okazał się szczerym, prostym i nieskrępowanym dialogiem. W tak dużej blogowej społeczności poznałam ludzi, którzy nie żyją sukcesem! Poznałam ludzi, którzy żyją miłością do tego, co robią. Poznałam wspaniałe kobiety, które zawsze uraczą mnie dobrym słowem. Dziękuję! Wiecie, że dajecie mi radość... 


27 komentarzy:

 1. Nie wiem, czy każdy na początku blogowania ma takie same doświadczenia, czy po prostu tak trafiło, że ja miałam takie same, jak ty... Również założyłam bloga, aby uciec od swoich myśli. Na początku cieszyła mnie współpraca z każdym wydawnictwem, a później zdałam sobie sprawę, że niektóre z nich nic nie wnoszą i wiedziałam już z którymi wydawnictwami naprawdę bym chciała współpracować i do tego dążyłam. Dziś jestem bardzo zadowolona, bo moim celem od samego początku bloga była współpraca z Albatrosem - po trochę ponad dwóch latach to mi się udało i dało jakby nowego kopa i pokazało, że być może nie jestem w tym taka kiepska, jak myślałam... życzę wytrwałości, zostań z nami jak najdłużej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych urodzin bloga :) Życzę czerpania radości z blogowania i dużo inspiracji na kolejne lata :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego Najlepszego!!!
  Życzę radości, uśmiechów i pełno sukcesów w życiu :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana wszystkiego, co najlepsze :) oby każdy dzień blogowania dawał Ci mnóstwo radości :) życzę także owocnych współprac i dalej nam polecaj fantastyczne książki :) 100000000000000 lat :D buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę kolejnych lat udanego, dającego satysfakcję, blogowania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Życzę kolejnych udanych piśmienniczo-blogowych lat ;) Buźka !

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję Ci tego czasu i życzę kolejnych urodzin ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Sto lat kochana! :) W tym roku dużo się u Ciebie zmieniło - nie dość, że blog to jeszcze w życiu prywatnym :) pięknie, cudownie, oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cieszę się, że wyszłaś na światło dzienne i postanowiłaś podzielić się z nami promyczkami :) Wszystkiego dobrego, Emilko! Życzę kolejnych latek pełnym refleksji i jakości oraz radości z tego, co robisz. Słoneczka!

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak ten czas leci... Będę trzymać kciuki za kolejne lata!
  Początki były ciężkie, ale wciąż miewam trudne momenty, w których mam ochotę zwyczajnie się poddać.
  Oby obfitość pomysłów nigdy Cię nie opuściła :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem dumna i ogromnie gratuluję! :*

  OdpowiedzUsuń
 12. Pięknie napisane słowa.
  Wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych blogowych urodzin i życzę wielu kolejnych.

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję i życzę kolejnych owocnych lat! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ojej, rok za sobą to już kawał czasu! Wszystkiego najlepszego i powodzenia w dalszym blogowaniu. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Pierwszy roczek i oby jak najwięcej kolejnych lat z nami :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję kochana! I ja założyłam bloga z myślą o tym, by uwolnić się od myśli i mimo, że moje początkowe posty nie były rewelacyjne, to teraz widzę, że jest lepiej. ;) Że się rozwijam. U mnie w grudniu będzie drugi rok. A Tobie życzę samych sukcesów!

  OdpowiedzUsuń
 17. Widać, że to był udany i bardzo ważny rok. Gratuluję i życzę kolejnych :)

  OdpowiedzUsuń
 18. spóźnione wszystkiego najlepszego z okazji pierwszego roku!
  Oby były kolejne!
  Pozdrawiam i zachęcam cię do zajrzenia na projekt Fuzja Recezentów Książek http://fuzja-recenzentow.blogspot.com/.
  Alicja z
  http://polecam-goodbook.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak wspaniale czyta się takie wpisy, życzliwość, uśmiech ludzi potrafią tak wiele zdziałać, a i pasja do tego co się robi, możliwość samorealizacji. :) Dalszego inspirującego blogowania, aby sprawiało jak najwięcej radości. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Gratulacje! Życzę kolejnych jeszcze bogatszych lat, radości z blogowania i uśmiechu na twarzy!
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 21. gratuluję! i życzę kolejnych lat blogowania:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Gratuluję rocznicy i życzę kolejnych lat blogowania :) Życzę Ci także wielu nowych inspiracji, wyzwań lektur, które zapadną Ci głęboko w serce :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Serdecznie Ci gratuluję i życzę kolejnych, satysfakcjonujących lat blogowania oraz wielu ciekawych lektur.

  OdpowiedzUsuń
 24. I oby tak dalej! Oby dalej z radością, uśmiechem i satysfakcją! :)

  Zdrówka dla autorki bloga i jej dzieciątka! :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Sto lat, sto lat :D Życzę dużo inspiracji ;)
  http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. Wspaniale jest otrzymać cenne wskazówki, które się sprawdzają. Życzę kolejnych, tak owocnych lat. Trzymam kciuki i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 27. Gratuluję tego roku i życzę dużo przyjemności z jego prowadzenia! ;) Dużo się przez ten rok zmieniło i mam nadzieję, że nadal będzie się zmieniało - na lepsze. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądacie i zostawiacie komentarze :)

Copyright © 2014 Książkowa czarno_biała em , Blogger