Co w literkach piszczy? Czyli tygodniowy przegląd wydarzeń


Czas pędzi nieubłaganie. Nadchodzący tydzień pod względem wydarzeń zapowiada się bardzo interesująco, spotkania autorskie również nie zawiodą! Zapraszam na krótki przegląd wydarzeń na nadchodzący tydzień.Spot zaprasza! Biblioteka Sopocka zaprasza na maraton czytelniczy-Zaczytajmy się. Wystarczą tylko dobre chęci i już możesz wziąć udział w czytelniczej zabawie! Cała akcja rusza 30 stycznia 2017 r., o godz: 17.30.

Zapraszam również do odwiedzenia strony Biblioteka Sopocka, na której znajdziecie dużą dawkę informacji o nadchodzących spotkaniach i wydarzeniach. 


Dla najmłodszych. Głośne czytanie oraz zajęcie plastyczne. Gry i zabawy w jednym! Akademia Małego Czytelnika w Filii nr 7  Broadway zaprasza już 31 stycznia 2017 r., o godz: 16.30. 

Wstęp wolny! Więcej informacji możecie znaleźć tutaj.
Sopot Brodwino-zaprasza!Połączenie poezji i muzyki brzmi idealnie! Już 30 stycznia 2017 r., o godz: 19.00 w Szczecinie (Browar Polski) odbędzie Szczecińskie Wierszogranie na scenie wystąpi Antoni Muracki. Gorąco zapraszam do odwiedzenia strony Antoni Muracki-poezja i muzyka.Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na WEEKEND Z SZYMBORSKĄ. Od 3 do 5 lutego 2017 r., potrwa spotkanie, na którym można obcować z twórczością Szymborskiej. Cały program możecie znaleźć na stornie MDK Mińsk MazowieckiDzielnicowy Dom Kultury w Węglinie zaprasza na spotkanie z Cyklu "Wieczne czytanie". Maria Peszek przeczyta utwory Tadeusza Nowaka. Spotkanie odbędzie się 4 lutego 2017 r., o godz: 17.00. Więcej szczegółów tutaj.


Spotkania autorskie na nadchodzący tydzień 

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lis-31 stycznia 2017 r., Łódź szczegóły tutaj
Spotkanie autorskie z Sylwią Chołotą-1 luty 2017 r., Gdańsk szczegóły tutaj
Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim-1 luty 2017 r., Warszawa szczegóły tutaj
Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim-2 luty 2017 r., Łódź szczegóły tutaj
Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską-2 luty 2017 r., Wrocław szczegóły tutaj
Spotkanie autorskie z Markiem Wójcikiem-3 luty 2017 r., szczegóły tutaj

Premiery na nadchodzący tydzień


Data premiery: 2017-01-31

"U stóp bogini" to wzruszająca opowieść o klanie kobiet, w której gama uczuć rozciąga się na przestrzeni lat i kontynentów. 

Pochodząca z niezamożnej rodziny Sabitri, mieszkanka położonej w Indiach wsi, skrycie pragnie się kształcić na uczelni wyższej. 

Kolbata – wpływowa i bogata kobieta – bierze ją w opiekę i sponsoruje jej drogę ku osiągnięciu marzeń. Jednak okazuje się, że nie będzie ona usłana różami, bowiem, słuchając głosu serca młoda kobieta popełnia ogromny mezalians. Lata później, demony przeszłości dopadną córkę Sabitri – Belę. Ścigana marzeniem, podobnie jak matka, udaje się ze swoim kochankiem za ocean w podróż do odległej Ameryki. Tam rodzi córkę, która również doświadcza trudnej lekcji o wolności, złamanym sercu i lojalności.
źródło okładka oraz opis: datapremiery.pl

Data premiery: 2017-02-01

W upadającym górskim miasteczku Kyland i Ten zakochują się w sobie wbrew rozsądkowi i na przekór surowej rzeczywistości. 

Kyland marzy tylko o tym, by przetrwać. Zaciska zęby i robi wszystko, by nie pokonała go bieda i samotność. Nie szuka miłości. Nie zamierza też oglądać się za siebie, gdy uda mu się wyrwać z piekła, w którym przyszło mu dorastać. Dla Ten codzienność to nieustanna walka o własną godność. Zmagania z chorobą matki i ludzką nieprzychylnością wymagają od niej wyjątkowej siły. Oboje rywalizują o bilet do lepszego życia, który może otrzymać tylko jedno z nich. Ktoś odejdzie, ktoś zostanie. Czy po latach zdołają spojrzeć sobie w oczy, jeśli poświęcą miłość dla przetrwania?
źródło okładka oraz opis: datapremiery.pl

Data premiery: 2017-02-01

Autorka powieści kryminalnych, Róża Krull, otrzymuje zaproszenie na zjazd pisarzy, odbywający się we dworku pod Krakowem. Już pierwszego dnia jej koleżanka po piórze zostaje otruta. Wszystko wskazuje na to, że morderca, który zostawił na miejscu zbrodni czarną różę, wciela w życie fabułę jednej z powieści Krull. A inni zaproszeni pisarze wcale nie są tak niewinni, jak się wydaje. . . Pisarka rozpoczyna prywatne śledztwo. Pomagają jej w tym zakochany w gotowaniu specjalista od public relations, zafascynowany kryminałami boy hotelowy oraz trzy szalone blogerki. Czy detektywi-amatorzy okażą się skuteczniejsi od policji? "Do trzech razy śmierć" to pierwsza część nowej serii komedii kryminalnych, zatytułowanej "Róża Krull na tropie".źródło okładka oraz opis: datapremiery.pl

Data premiery: 2017-02-01

Deszczowy Amsterdam, mała księgarnia przy jednym z kanałów. Jej właściciel, Polak, Wiktor Krzesim, obserwuje miasto przez sklepową witrynę. Dni upływają mu monotonnie, aż do momentu, w którym do kamienicy na przeciwko wprowadza się grupa przyjaciół. Jedną z lokatorek okazuje się dawna, skrywana miłość Wiktora, Marianna. Wiktor zna nie tylko jej rodzinną historię, ale również inną wielką tajemnicę. W tym samym czasie inspektor Eva Paelinck prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci znanego w mieście restauratora mebli. Kiedy policjantce wydaje się, że złapała sprawcę, niespodziewanie ginie kolejna ofiara. Wszystko wskazuje na tego samego zabójcę. Okazuje się, że księgarz, który przez całe dnie obserwuje okolicę, wie więcej niż policja. Szyba księgarni, tak jak lustro weneckie, zaciera ślad między tym, kto jest podejrzanym, a kto ofiarą. Jednak jeśli czytelnik będzie wystarczająco uważny, odkryje zaszyfrowany w powieści klucz, który ujawnia imię sprawcy. źródło okładka oraz opis: datapremiery.pl
12 komentarzy:

 1. Z tych premier najbardziej kusi mnie "Do trzech razy śmierć":)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę dużo ciekawych premier w tym tygodniu! Mia znowu wydaje coś nowego? :o Oby tylko to nie zaszkodziło jakości ta szybkość wydawania nowych powieści :(

  Co do wydarzeń opisanych przez Ciebie, sama jestem obecnie w centrum podobnych wydarzeń w swoim mieście. Ale powiem Ci że organizowanie ferii dla dzieciaków, które naprawdę chcą przychodzić do biblioteki rekompensuje wszystko :)

  Ps. Piękny słonecznik <3

  OdpowiedzUsuń
 3. O, spróbuję dostać się do Renomy i am nadzieję, że się uda, bo mam Zakręty losu i bardzo przyjemnie byłoby mieć w nich choćby cień podpisu <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie zapoluję na Bez szans jeśli chodzi o premiery :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ,,Bez szans'' już czytałam i jestem zachwycona tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 6. "U stóp bogini"mnie interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. U stóp bogini urzekło mnie swoją piękną okładką! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapraszam serdecznie na spotkania z Alkiem Rogozińskim i Agnieszką Lis.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Bez szans" już przeczytałam, a nowość Alka Rogozińskiego planuję kupić w dniu premiery, właśnie na spotkaniu z autorem. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nic dla mnie - ani wydarzenia, ani tym bardziej premiery książkowe.

  OdpowiedzUsuń
 11. Alek Rogoziński będzie jeszcze we Wrocławiu 3 lutego;) Czekam bardzo na "Księgobójcę" - może być bardzo ciekawą lekturą;)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądacie i zostawiacie komentarze :)

Copyright © 2014 Książkowa czarno_biała em , Blogger