Co w literkach piszczy? Tygodniowy przegląd wydarzeńZapraszam na ostatni przegląd wydarzeń w tym miesiącu. Luty nie zawiódł pod względem premier oraz wydarzeń. Marzec! Marzec! Marzec! Jak będzie w pierwszym tygodniu nowego miesiąca? Przekonajmy się, co przygotowali dla nas organizatorzy.

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana oraz Wydawnictwo Czarne zapraszają na spotkanie z autorką książki Fałszerze pieprzu-Moniką Sznajderman. Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2017 r. Spotkanie poprowadzi Estera Flieger z Gazety Wyborczej Łódź.
Nowatorskie odczytywanie twórczości artysty "Witkacy etyka" odbędzie się 1 marca 2017 r. o godz: 18.00. Agnieszka Kołowska pokazuje, jak problemy etyczne XX wieku znajdują oddźwięk w twórczości Witkiewicza. 


Spotkanie z Joanną Bator odbędzie się 28 lutego 2017 r. o godz: 18:00 w Kutnie. Spotkanie odbędzie w ramach cyklu Między słowami. Spotkanie poprowadzi Ola Kołodziejek. 

Dom Literatury w Łodzi zaprasza na:

 • Międzynarodowy Dzień Pisarzy: Warsztaty Literackie, które poprowadzą Rafał Gawin i Przemysław Owczarek. Warsztaty odbędą się 3 marca 2017 r., o godz: 18.00
 • Kawiarnia Literacka zaprasza na spotkanie z Piotrem Pazińskim. Spotkanie odbędzie się 2 marca 2017 r., o godz: 19:00 


Krakowski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP i Klub Dziennikarzy Pod gruszką zapraszają na spotkanie z cyklu Bajka o... Spotkanie odbędzie się 27 lutego 2017 r., godz: 17.00.
Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Krakowie zaprasza na wieczór wspomnień o Bogdanie Rogatko. Spotkanie połączone zostanie z promocją jego ostatniej książki Kraków Literacki. Impresje i listy do poetek. Spotkanie odbędzie się 2 marca 2017 r., o godz: 18:00


Pracownia pod Baranami zaprasza na Katharsis. Spotkanie z cyklu Integracje Literackie Hyde Park odbędzie się 2 marca 2017 r., o godz: 19:00. Wystąpią Katarzyna Mol i Katarzyna Ociepska"Uljado". 


Kawiarnia Literacka zaprasza na spotkanie z autorem książki Życie literackie w Krakowie Jackiem Olczykiem. Spotkanie odbędzie się 1 marca 2017 r., o godz: 19:00. 

Kawiarnia Literacka zaprasza również na spotkanie z Magdaleną Majcher, które odbędzie się 2 marca 2017 r., o godz: 19:00.


Już 4 marca 2017 r.,  rusza wielka wymiana książek! Organizator Książkowe Wymianki Pruszków zaprasza do zapoznania się z regulaminem, który możecie przeczytać tutaj.Spotkanie z Moniką Rogowską-Stangert, autorką książki Ciało-poza Innością i Tożsamością odbędzie się 5 marca 2017 r. o godz: 19:00
Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumia zaprasza na spotkanie DKK. Już 1 marca 2017 r. o godz: 17:00 będziecie mogli porozmawiać o książce Angeliki Kuźniak-Stryjeńska. Diabli nadali. 


Salon poezji  odbędzie się 1 marca 2017 r. To cykl spotkań w Teatrze Królewskim, podczas których znani aktorzy czytają działa polskiej i światowej literatury. 


Spotkanie literacko-muzyczne Chopin International odbędzie się  1 marca 2017 r. o godz: 12:00.


Premiery na nadchodzący tydzień 


Data premiery: 2017-02-27

Poznajcie Aśkę – pozytywnie zakręconą studentkę ekonomii, której złośliwy los co rusz rzuca kłody pod nogi. Zakończenie kilkuletniego związku, zawalone egzaminy, uciążliwa praca. Dobrze, że pod ręką są przyjaciółki, na które zawsze można liczyć i pogadać dosłownie o wszystkim. I jeszcze kolega o dziwnie brzmiącym imieniu, który udzieli wsparcia w każdej sytuacji. Co ona by bez nich zrobiła? Niespodziewanie w życiu Asi następuje zwrot o 180 stopni: pojawia się idealny mężczyzna, dzięki któremu jej szara rzeczywistość zaczyna przypominać bajkę. Przystojny, bogaty, dżentelmen w każdym calu. Czyżby to był wymarzony książę? A może dziewczynie pisany jest ktoś inny? I co ze znienawidzonymi studiami i aktorstwem, które od zawsze było jej pasją? źródło okładka oraz opis: dataprmiery.pl


Data premiery: 2017-03-01

Misterna intryga zapoczątkowana w powieści "Waga" zatacza coraz szersze kręgi. Po oddaniu się w ręce policji do aresztu na Montelupich w Krakowie trafia Tomasz Ryglewicz. To posunięcie stanowi część nakreślonego z Antonem Danielewiczem planu, wynik transakcji wymiennej, gdzie stawką jest ludzkie życie oraz wolność. Gdy do gry wchodzi polityka, a granica pomiędzy tym, co słuszne a niegodziwe, zanika, rozwiązaniem staje się reset systemu oraz zaprowadzenie porządku za murami tajnej organizacji Insight, czego podejmuje się doradca premiera, Tadeusz Markiewicz. W tej rozgrywce dwóch reżyserów próbuje się odnaleźć Miłosz Goczałka, technik kryminalistyki, który wraca do łask na komendzie. Jego obsesja staje się pułapką, przed którą już nie ma odwrotu.  źródło okładka oraz opis: dataprmiery.pl


Data premiery: 2017-03-01


Nikt nie wie dokładnie, kiedy i jak to się zaczęło. Przez kraj przetacza się przerażająca plaga, która uderza w kolejne miasta: Boston, Detroit, Seattle. Lekarze nazywają to Draco Incendia Trychophyton. Dla wszystkich innych to Dragonscale, wysoce zakaźny, śmiertelny zarodnik. Najpierw na ciele pojawiają się piękne czarno-złote plamy, a następnie ludzie stają w płomieniach. Zakażają się miliony, ogień wybucha wszędzie. Nie ma antidotum. Nikt nie jest bezpieczny. 
Pielęgniarka Harper Grayson opiekowała się setkami zainfekowanych pacjentów, zanim jej szpital całkowicie spłonął. Teraz złote plamy odkryła na własnym ciele. W szpitalu widziała wiele matek, które rodziły zdrowe dzieci, więc wierzy, że jej dziecko też takie będzie. . . jeśli sama dożyje dnia porodu. Bardziej niż ognia musi jednak unikać zbrojnej Bojówki Kremacyjnej, samozwańczego oddziału ścigającego bezwzględnie wszystkich tych, którzy ich zdaniem noszą w sobie zarodniki. Gdy ludzkość pogrąża się w płomieniach i szaleństwie, na horyzoncie pojawia się tajemnicza i fascynująca postać: człowiek w brudnej, żółtej kurtce strażaka, noszący żelazny pręt. Szalony Strażak, przemierzający ruiny New Hampshire, zainfekowany Dragonscale, zdołał kontrolować w sobie ogień i używa go jak tarczy, broniąc ściganych, i broni, gdy mści się za skrzywdzonych. Harper musi poznać jego tajemnicę, nim ogarną ją płomienie.
Zachowajcie zimną krew, nadchodzi STRAŻAK! źródło okładka oraz opis: dataprmiery.pl

Data premiery: 2017-03-02

Poruszający portret matki widzianej oczami córki, która też jest matką.
Nina po śmierci męża zostaje sama. Dzieci usamodzielniły się, a świat zdaje się o niej zapomniał. W obronie przed samotnością wychodzi ponownie za mąż za Lucjana, mężczyznę z bagażem doświadczeń i przyzwyczajeń. Chce być tak kochana jak bohaterki filmów, nie odmawia sobie prawa do bycia kobietą. Maluje na czerwono usta, jest świadoma swego ciała, ma tęsknoty, z których nie umie, a może nie chce się wyzwolić. Czy małżeństwo jest w stanie uszczęśliwić Ninę, która marzy o wielkiej miłości? To również opowieść o Joannie – córce, która z niechęcią patrzy na poczynania matki. Nie widzi, że bagaż życia i doświadczeń Niny jest przepełniony. Nic więc dziwnego, że stało się to, co się stało...
źródło okładka oraz opis: dataprmiery.pl

11 komentarzy:

 1. Najbliżej mi do Krakowa. Chętnie wybrałabym się na spotkanie z Magdaleną Majcher, by poznać ją osobiście, bo kontakt elektroniczny nigdy nie zastąpi tego "na żywo". Z nadchodzących premier na pewno interesuje mnie "Bursztynowy anioł". Podoba mi się ta okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A na co zaprasza Białystok? Na nic :p Ale już w kwietniu Nasze kochane Targi Książki :D Może w kwietniowym zestawieniu ujmiesz nasze Podlasie :)
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że w Łodzi tyle się dzieje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam, standardowo już, do fajnych wydarzeń daleko. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszędzie daleko, jak się mieszka na Podkarpaciu:p

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Twoje tygodniowe piszczenie :)
  Czuję, że jestem choć trochę na bieżąco z tym, co dzieje się w Polsce, bo z zapowiedziami nie mam problemu, ale tych wszystkich spotkań i całej reszty nie ogarniam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiele fajnych wydarzeń nas czeka. Szkoda tylko, że wszędzie mam tak daleko.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawi mnie tylko ten Witkacy, ale trochę za daleko.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszędzie daleko, ale na szczęście nic mnie aż tak nie zaciekawiło, żeby żałować ogromnych odległości. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Szkoda, że spotkanie literacko-muzyczne Chopin International było zaplanowane na tak wczesną godzinę. Wieczorem chętnie bym się na nie przeszła. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądacie i zostawiacie komentarze :)

Copyright © 2014 Książkowa czarno_biała em , Blogger