B.A. Paris - Za zamkniętymi drzwiami


Miłość w tym przypadku jest ślepą uliczką, której małżeństwo przywraca wzrok. Zakładając obrączkę, nie wiedziała, że ta uliczka do końca pozostanie jedną niewidomą wędrówką prowadzoną pod dyktando tyrana... A ty wiedziałaś, kim jest mężczyzna, któremu oddałaś swoje serce? Bo idealne kłamstwo czyni z każdego idealne małżeństwo...

Prezentują się doskonale. Prowadza dostatnie życie, błyszczą podczas spotkań ze znajomymi i grywają w golfa. Jack i Grace. Mieszkają w pięknym domu, gdzie etykieta jest przestrzegana na każdym kroku. Życie pierwsza klasa! Zagraniczne wycieczki, najdroższe ubrania i życie na określonym poziomie czynią z nich wyśmienitą śmietankę towarzyską. Wierzysz w to? W sumie, dlaczego mają kraty w oknach, a strach jest największym wrogiem pani domu...

Spoglądam nerwowo na kreacje głównych postaci. Obserwuje jej cichy oddech, chłonę jej ulgę, gdy ponownie staje się marionetką w grze doskonałych pozorów. Zatapiam wzrok w jego arogancji, przebiegłości i zdolności do wywołania przerażenia w jej oczach. B. A. Paris dzieli się z czytelnikiem swoim słownym dziełem. Psychopatycznym. Znanym. W przekonaniu nie do przyjęcia. W rzeczywistości interesujący i dobrze wykreowany duet pozwali zasmakować wszystkich wybornych emocji. Autorka bez żadnych powściągliwości porwała mnie w ich kreacje, w których uprzejmości, zrelaksowanie oraz promienne uśmiechy zostały zakopane pod warstwą stłumionego płaczu... Bezradność i manipulacja. Zgrany obraz psychologiczny!

Utrzymuje napięcie, które z minuty na minutę przypomina czytelnikowi, że mroczna strona Jacka staje się pełną obaw wypielęgnowaną kamuflażem igraszką. Sztuka aktorska, którą oferuje autorka w wykonaniu głównego bohatera, utrzymuje mnie w przekonaniu, że przepraszający uśmiech może skrywać inne oblicze mrocznej przeszłości. B. A. Paris nie stworzyła powieści nadzwyczajnej. Za zamkniętymi drzwiami to przykuwający wzrok wyświechtany temat utrzymujący odbiorcę w odpowiednim napięciu. I to jakim!

Finał zbiera żniwa. Autorka jednym gestem doprowadza świadka wydarzeń do poznania zakończenia powieści. Kolorystyczny atak psychiczny i fizyczny przeobraża się w prawdziwą walkę o życie. Autorka podsuwa czytelnikowi bardzo tradycyjne rozwiązanie całego stworzonego obrazu, lecz to tylko kolejna pozorność, która pojawia się na kartach powieści...

Za zamkniętymi drzwiami to udany debiut, który czyta się zaangażowaniem i pełną świadomością, że B.A. Paris rzeczywiście potrafi zaskoczyć czytelnika.

B.A. Paris 
Za zamkniętymi drzwiami
Wydawnictwo Albatros
ISBN: 978-83-7985-938-2
15 komentarzy:

 1. Świetna recenzja! Mną ta książka wstrząsnęła, czytałam ją z zapartym tchem i niedowierzaniem...
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze ale muszę to nadrobić :)

  Pozdrawiam Agaa
  http://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Tą książką od premiery jestem zaintrygowana. Jestem pewna, że przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że książka przypadła Ci do gustu. Bohaterowie zostali w niej wykreowani wręcz po mistrzowsku a atmosfera gestnieje ze strony na stronę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie ta książka bardzo wciągnęła. Rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka zrobiła na mnie duże wrażenie i czytało mi się ją bardzo dobrze. Po prostu nie mogłam się oderwać. Osobiście uważam, że to lektura obowiązkowa dla każdej kobiety.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od jakiegoś czasu intryguje mnie ta książka, więc mam nadzieję, że będę miała okazję ją przeczytać i sprawdzić, jakie będą moje wrażenia z lektury. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna powieść. Mocno mną wstrząsnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem w posiadaniu ebooka więc na pewno przeczytam, choć nie mam pojęcia kiedy dokładnie. Zapowiada się bardzo emocjonująca książka :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym przeczytać :) książka wydaje się mocna :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem świeżo po lekturze i byłam pod ogromnym wrażeniem historii! Świetnie ujęłaś to wszystko w słowa, brawo! :)
  PS. dołączyłam do grona obserwatorów! :)
  PS2. zapraszam też do mnie: aga-zaczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wiem czy ta książka przypadłaby mi do gustu.
  Najlepszy najłatwiejszy i sprawdzony sposób to po prostu ją przeczytać.
  No i wyrobić własną opinię, pomysł na książkę wydaje się być ciekawy
  Mam nadzieję, że naprawdę sprawdzę, czy ta książka jest w moim guście ;D
  Pozdrawiam cieplutko ^^

  OdpowiedzUsuń
 13. Ta książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Nie podejrzewałam, że autorka pójdzie w takim kierunku. Mąż zgotował głównej bohaterce piekło na ziemi, niektóre sceny mnie przerażały, a co najgorsze- takie rzeczy dzieją się naprawdę.

  Pozdrawiam
  zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Chciałabym poznać ten debiut, ogromnie mnie do niego ciągnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Lubię udane debiuty, oby jak najwięcej takich!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądacie i zostawiacie komentarze :)

Copyright © 2014 Książkowa czarno_biała em , Blogger