Natalia Janoszek-Za kulisami Bollywood


Ich realizacja bywa ciężka. Marzenia. Często z nich rezygnujemy, bo brak nam samozaparcia i wewnętrznej burzliwości do walki o małe rzeczy. Ona walczyła i zwyciężyła. Tak! Natalia Janoszek swoim uporem i gorliwością podbiła świat Bollywood.

Podbiła kraj wyjątkowy i specyficzny. Kupując bilet w obie strony, marzyła, by podróż do Indii dała jej szansę na spełnienie kariery. Natalia Janoszek kobieta o wielu talentach w wyjątkowo prostym stylu angażuje do  poznania filmowego świata Bollywood od kuchni... Kolorowy i ujmujący werbalny obraz, który prezentuje autorka, to przepustka do innej rzeczywistości.

O niej samej mogę napisać. Śpiewa. Tańczy. Recytuje. Kobieta orkiestra! Od pierwszych stron bije radość samej autorki, co znacznie wpływa na odbiór jej historii. Zaskakuje entuzjazmem, podbija serce swoja otwartością i wyraźnie motywuje do działania. Początkowo nie wierzyłam, że tak młoda dziewczyna wciągnie mnie w swoje życie. Egzotyczny świat. Przedziwne obyczaje. Niebezpieczne zwroty akcji, aż krzyczą z opisu książki. I niech krzyczą! Bo w rzeczywistości Za kulisami Bollywood to prawdziwa walka o marzenia. Jej marzenia.

Powierzchownie Za kulisami Bollywood sprawia wrażenie prostej opowieści, w której Polka podbija filmowy zakątek. Im dalej tym poznanie pewnych norm zachowań, oraz spostrzeganie określonych norm moralnych, które przybliża Janoszek, wywołują sprzeciw! Wyrażone w minimalistycznym emocjonalnym tonie kulturowe zasady bywają ciężkie do rozumienia. Czy kobieta może prosić się o gwałt? Oczywiście autorka nie stworzyła opisów rodem z przewodnika po innym świecie, ale przytoczone spostrzeżenia potrafią wywołać efekt oniemienia...

Relacja, którą serwuje autorka, ukazuje przemysł filmowy od wewnątrz. Kolorowa, bajeczna i pełna przepychu sztuka to detalicznie dopracowana gra, w której możliwe jest dosłownie wszystko! Przygotowania, praca na planie i obowiązujące zasady otwierają drzwi przeciętnemu czytelnikowi do szczegółowego poznania Bollywood. Zabawne sytuacje równoważą się z trudną tematyką, a wszystkie wątpliwości zawsze zostaną rozwiązane. Ten skrawek rzeczywistości rządzi się swoimi prawami.

Za kulisami Bollywood to nie bajka! To przewrotna historia dziewczyny, która wierzy w siebie. Motywacja do działania tworzy idealny klucz do sukcesu, który Natalia Janoszek trafnie wykorzystała...

Natalia Janoszek 
Za kulisami Bollywood
Wydawnictwo Helion
Editiowhite
ISBN: 978-83-283-2611-8
Gliwice 2017

12 komentarzy:

 1. Muszę przyznać, że nie oglądałam jeszcze żadnego filmu z tej części świata. Ale może książkę przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm... ciekawa pozycja, nigdy wcześniej o niej nie słyszałam, ale jestem teraz zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka to świetny motywator do spełniania marzeń:)

  OdpowiedzUsuń
 4. To chętnie bym przeczytała. Chciałabym poznać życie autorki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią przeczytam tą książkę. Tak na prawdę mało wiem o tamtej kulturze i jestem jej bardzo ciekawa.
  Pozdrawia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam książki, w których mogę poznać kulturę i zwyczaje innych zakątków świata. To moja lektura obowiązkowa! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To coś dla mnie. Kocham poznawac inne kultury.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam jeszcze o bohaterce, o samej książce też nie. Myślę, że odbyłabym dzięki niej piękną egzotyczną podroż i poczytała o kobiecie, która nie boi się marzyć. Do zapisania na listę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chciałabym poznać. Lubię klimat Bollywood. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nazwisko coś mi świata. Jakiś program kiedyś oglądałam? Czy coś?
  Bollywood może niekoniecznie mnie kręci, ale muszę przyznać, że muzyka do tych filmów jest cudowna :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedyś widziałam z Janoszek wywiad w Dzień Dobry Tvn, mądrze się dziewczyna wypowiadała :) Po książkę chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajna książka. Lubię bollywoodzkie klimaty :-) Ja mogę polecić Ci moją ulubioną książkę - "Zatrzymać dzień". Cała historia jest niesamowita, a opisuje prawdziwe wydarzenia. Takiej książki na pewno jeszcze nie czytałaś. Serdecznie polecam :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądacie i zostawiacie komentarze :)

Copyright © 2014 Książkowa czarno_biała em , Blogger