Urodziny Łodzi! Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza do wspólnej zabawy!

Za tydzień 28 lipca 2017 r. odbędą się 594. Urodziny Łodzi! 

Z tej okazji wszyscy czytelnicy mogą wziąć udział w spotkaniach, które odbędą się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Gdyńska 100/102. Gawędy biblioteczne dla dorosłych, otwarte warsztaty dla dzieci oraz wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających. Poniżej znajdziecie cały plan przygotowanych wydarzeń, na które wstęp jest darmowy!

Plan spotkań:

DZIAŁ ZBIORÓW REGIONALNYCH (wejście C, I piętro)
Zaproszenie czytelników do gry Memory, gier karcianych i planszowych o łódzkiej tematyce oraz quizów z gwary łódzkiej. Początek o godz. 12.00. Czas trwania 1-2 h.

DZIAŁ ZBIORÓW SPECJALNYCH (wejście B, parter)
Wśród ksiąg tak starych jak Łódź-gawęda biblioteczna dla dorosłych. Otwarte warsztaty dla dzieci „W świecie wierszy Juliana Tuwima”. Każde spotkanie rozpoczynało się będzie o pełnej godzinie: godz. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00

PRACOWNIA DIGITALIZACJI (wejście A, I piętro)
Prezentacja Biblioteki Cyfrowej – Regionalia Ziemi Łódzkiej oraz pokaz skanowania i wprowadzania dokumentów ikonograficznych i piśmienniczych do Biblioteki Cyfrowej. Każde spotkanie rozpoczynało się będzie o pełnej godzinie: godz. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00

DZIAŁ ZBIORÓW AUDIOWIZUALNYCH (wejście C, parter)
Znane i nieznane piosenki o Łodzi – prezentacja najciekawszych utworów w zapisie nutowym. Początek o godz. 12.00. Czas trwania 2 h.

Ma nadzieję, że będziecie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach przygotowanych przez organizatorów. 


3 komentarze:

  1. Nigdy w Łodzi nie byłam :) a jak dojadę to z pewnością umówię się z Tobą na kawę! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłam w Łodzi raz, przejazdem, kiedy jechaliśmy nad morze. Szczerze mówiąc zazdroszczę mieszkańcom Łodzi, ciągle mają tam jakieś ciekawe wydarzenia ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu zaglądacie i zostawiacie komentarze :)

Copyright © 2014 Książkowa czarno_biała em , Blogger